Takip ediyorum yani yapacak bir şey yok…

He neyi mi? İşte Müge Anlı’ yı, Serap Pakü’ yü ve bilumum çeşit bu tarz programları ki daha bu sene Türkiye’ de yeni yerlerini aldılar TV de….

Kızım saçmalama , seyretme, takip etme diyenlere de artık he he deyip geçiyorum…

Aslında çalışan bir kadınım da ama mutlaka akşam evde hızlandırılmış bir tur yapıyorum…

Bundan yaklaşık 2 ya da 3 yıl öncesiydi sanırım, hastayım, işe gitmemişim evde yatıyorum…  Dr’ da sağ olsun rapor vermiş 1 haftalık….

E hasta hasta ne yapacaksın, ya yat uyu ya da beyin tembelliği yapıp TV karşısında geçir…

Neyse Müge Anlı çıkmış TV’ ye bir kadınla konuşuyor… cinayet varmış, ilgimi çekti… 1. gün Allah Allah saçmalığa bak dedim, 2. gün nasıl yani abartma, 3. gün acaba ne oldu derken TV’ de ki konuk kadın cinayeti ben işledim demez mi?

Başımdan aşağı kaynar sular döküldü…. ! Abarttılar artık ne kadar kadının üstüne gidiyorlar derken, kadın katil çıktı….

İşte o zaman daha çok dikkatimi çekti… İnsanların bu kadar ciddi bir konuda ne kadar rahat yalan söyleyebildiğine mi şaşırayım, o kadar seyircinin karşısında güçlü, dimdik tutumlarına mı şaşırayım (yani insan korkar ya da endişe eder herhalde ), yoksa o ekseriya okumamış (kendi isteğiyle/ maddiyattan)  ama bir o kadar bunları organize edebilecek kadar zeki, yani aslında başka bir yere yönelse belki doktor, hakim ya da başka bir meslek sahibi olacak kadar zeki olmalarına mı üzüleyim….

Yoksa bunların hiçbiri değil de sadece cahil cesaretinden mi bütün bu yaşananlar?

Bunu maalesef daha çözemedim…

Hala daha takip ediyorum… Hele ki Müge Anlı’ nın o küçük çocuğa cinsel taciz edip, sonra öldürüp, gömen caninin itiraf ettiği programı da izledim…. Ben adama yine TV’ de acırken, oha ya ne istiyorlar bu adamdan derken, adam yine katil çıktı….

Bu sefer adamın katil çıkmasından çok kendime şaşırdım aslında… Sebebi de şu… 2& 3 yıldır bu programı izliyorum ama hala insanları tanıyamamışım…. Hala insanlara güvenme, aldanma durumum bakiymiş… Zaten ondan çok kazık yer ye insan… ben de onlardanım aslında, yani çok kazık yiyenlerden 🙂 ( kendime de giydirdim arada 🙂 )

Bu sefer çevreme olan güvenim gitmeye başladı… Tüm tanıdıklarıma kuşkuyla bakar oldum, çevremdekilerin ve kendi çocuklarımı daha sık takip eder oldum… Bundan şikayet ediyor muyum?  Hayır; yani insanların çocuklarını takip etmesine yönelik baskılarımdan asla şikayet etmiyorum…. Ancak biraz güven konusunda evet çevreme çok sorgulayıcı bakmaya başladım…. Kimse kusura bakmasın, kimse de emanet etmesin çocuklarını ona buna…

Sırf cinayet mi, daha ne konular var… mal paylaşımı, çocuk babasını dolandırmış, almış evini barkını elinden, yasak ilişki, kayıp bulmaca, evcil hayvan aramaca bulmaca…. neler neler….

Sonuç olarak; bu ve yaşananlar insanlığın gerçeği… Türlü türlü insan var etrafımızda, iyi niyetlisi de var kötü niyetlisi de.

Tabii ki kimin ne olduğunu saptamak hele ki benim gibiyseniz çok zor… Otur seyret 3 yıl ama yine de saf saf, kaşlar çatık, adam katil değil de 🙂 Hadi ya …. ayyy yine kızdım kendime 🙂

Bu programlardan öğrendiklerim ise; herkese (kesinlikle) güvenme,  gizli kapaklı, usulsüz yapılan herşey sarpa sarar…

Kötü olsa da örnekleme yapıyor program, bak bir sürü insan var, bunlar yaşanmış ve karşılığında bu olmuş diye… Tabii ki her benzer yaşananda bu olmayacak, ama yine de hani bazen olayların kötüsünü görmek gerekir ya… en kötüsünü, en dibini…

Dolayısıyla sen doğru ol, etrafında doğru olsun…

Sevginin, vicdanın ve dürüstlüğün açtığı kapı ise koskoca HUZUR….

Herkesin huzuru bol, etrafı iyi insanlarla çevrili olsun….

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: