#kocamadokunma

Şakayız sanırım… Böyle bir # olabilir mi?

Bilmeyenler için anlatayım, bende daha dün duydum ve şoklardayım….

Gülben Ergen evli bir erkekle berabermiş, daha önce Seren Serengil ve Yeşim Salkım’ ın da sevgililerini elinden almış… Şimdi Yeşim ve Seren seferber olup, bildiğin bir kampanya başlatmışlar; #kocamadokunma hashtag i altında tüm yuva yıkan kadınları afişe edeceklermiş…. Sıralamanın 1. si ise işte Gülben Ergen’ miş. Tüm ikinci/ öteki kadınları bu hashtag adı altında afişe etmeye davet ediyorlar….

Şakadır… dedim… mümkün değil dedim… Ama değilmiş…

Afişe etmekte ne…

Hayır amaç ne???? milleti galeyana getirmek mi? Sosyal medya ve TV de program yapıp, ne kadar kişiye ulaşabiliyor umu mu görmek?….

Şimdi bu durumu herkes açısından değerlendirmek gerekirse; herkes için zor bir durum…. Ve bence diri dur demeli!

  • Aldatılan kadın öteki kadını afişe edecek??? 🙂 – Yani diyecek ki, ya arkadaşlar işte kocam beni bu kadınla aldattı ve bu kadının benden daha iyi olduğunu düşünüyor… Aslında bu “Sizin yorumunuz nedir eyyy sosyal medya”  demektir …. Altına 2.kadın gerçekten güzelmiş diye yorum yazdıklarını varsayıyorum ki yüzde 1300 gelir… Aldatılan kadının zaten psikolojisi yok, iyice berbat olacak.
  • E peki bu durum, aslında olmaması gereken yasak ilişkileri normalleştirmeyecek mi? İnsanlar ilk başta eyvah ifşa olmuşum/ olacağım derken, sonradan bu durum hahaha ifşa oldum ha ya dönmeyecek mi? E o zaman eskiden toplum baskısından çekinen öteki kadın zamanla rahata ermeyecek mi?
  • Öteki kadınlara böylelikle kendini ifşa etme ve temelden bu evliliği bozma şansını vermeyecek mi? Yani öteki kadın adamı boşatmak istiyorsa, kendi kendini afişe de edebilir. Çakma bir hesap almak zor olmasa gerek…  Bu öteki kadının daha çok işine gelmeyecek mi?
  • Farz edin ki ben müdürümden nefret ediyorum, bu hashtag le yalan dolan hesaptan iftira atamaz mıyım? İnsanların iftiraya uğramalarını nasıl engelleyeceksin?
  • Bu aldatılan kadını ezik, gurursuz, kimsesiz hale getirmeyecek mi? Psikolojisini bozmayacak mı?
  • Hadi onu da geçtim, bu şekilde insanlar birbirinden daha çok nefret edip, kadın cinayetlerine olan tepkimizi gösterirken tekrar kadınları şiddete (sözlü/ fiziksel), cinayete sebep olacak konuların içine sokmayacak mı?
  • Ya çocuk varsa, babası annesi sosyal medyadan afişe ediyorlar birbirlerini… o nasıl bir psikoloji olacakkk…. ???

 

Bir evlilik bence 3. kişi yüzünden bitmez… O evlilikte sevgi, saygı, anlayış, iletişim, huzur kalmadıysa biter….

Kısacası benim kocam eğer başka kadına kanıp gidiyorsa, yolu açık olsun… Ne kocamı ne de kadını ifşa ederim… Başım dik tutar, hayattaki yolumu tamamlarım.

 

Ayrıca sormazlar mı adama, adam gittiyse sende de problem vardır o zaman diye… Atıyorum belki kadınlık yapmamışımdır, belki iki güler yüz göstermemişimdir, belki de artık aynı frekansta değilizdir de anlamıyorumdur…. Ya da tam tersidir ki artık iletişim falan kalmamıştır. Dolayısıyla limana sığınmak istemiştir, ve sığınmıştır…. Yani boşluğa düşmüştür…

 

Heee savunmuyorum tabii ki… Ama kimse aile içinde neler yaşanıyor bilemez… O yüzden bu tarz konularda asla ve asla aile içine girilmemeli ve konuyla alakalı kimseyle yüz göz olunmamalıdır.

 

He bu arada Seren Serengil’ in kankası da kocasını aldatarak boşanmadı mı? Simdi beraber olduğu adam evli değil mi, ve o adamın doğmamış çocuğuna sebep olmadı mı? O zaman neden bu konular açılmadı sorusu da Seren’ e sorulmalı bence….

 

Kısacası boş boş işler…

Sevgiler…

Öyle işte 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: